Ženeva je po Curichu druhé největší město Švýcarska. Rozkládá se v jihozápadním cípu země, na březích Ženevského jezera. Rozloha města je 45,86 km2 a má 186 826 obyvatel. Hustota zalidnění je 4 070 obyv./km2 .Ženeva  patří do francouzsky mluvící části země a hranici s Francií tvoří téměř po celém svém obvodě. Starostou města je Manuel Tomare. V Ženevě žije velká část cizinců (45%), kteří jsou složeny z více jak 70 národností.

Ženeva je město bank, organizací, obchodů, clubů, ale taky odpočinku. Na obou březích jezera jsou parky přizpůsobené k picknikům, procházkám, relaxaci, ale táké ke sportu. V létě zde většina lidí jezdí na bruslích a kolech. Na jezeře je možné vyzkoušet vodní lyže či jiné vodní sporty. Kolem jezera je mnoho restaurací a barů, které bývají, hlavně v letních měsících přeplněné turisty. Pokud vás láká spíše pevná půda pod nohama, můžete vyrazit do hor. Na západě od Ženevy se táhne známé pohoří Jura, které nabízí nenáročné procházky. Na východě je možné navštívit západní Alpy, za jasného počasí můžete od Ženevského jezera dokonce spatřit stále zasněžený Mont Blanc (4 807m)

Ženeva je pro mnohé známá hlavně tím, že tu sídlí mnoho mezinárodních organizací, jsou to např. OSN, OMS (světová zdravotnická organizace), WMO (světová meteorologická organizace), ITU/UIT (mezinárodní telekomunikační unie) atd.

Leave a Reply

.
Značkové parfémy za skvělé ceny, teď si může dopřát luxus každý.

Originální dárky ke všem příležitostem ZDE !

Kvalitní levné parfémy za nejlepší ceny.

Nápadité dárky pro ženy za skvělé ceny

Značková parfumerie online.